İyi Bir Vücut İçin 7 Besin

 

Spor salonunda geçirdiğiniz saatlerin boşa gitmesine izin vermeyin.


Yediğiniz yemek size sadece enerji vermiyor – kaslarınızı esnetiyor, yağ yakmanızı sağlıyor hatta kardiyovasküler sağlığınızı arttırıyor.

Bu 7 besini spordan önce ve sonra tüketin ve sonuçlarını çok kısa bir zamanda göreceksiniz.

Evet doğru: Ispanak kaslar için benzin. Ama sizi ince ve seksi yaptığı için değil. Rutgers Üniversitesi araştırmacıları bu yapraklı yeşildeki bileşimin protein birleşimini %120 arttırdığını böylece her egzersizden sonra kas dokusunun tedavi edilmesine yardımcı olduğunu buldular. Ancak anormal sonuçlar görmek için Temel Reis miktarlarında yemeniz gerekli – günde bir kilo demir içeren
sebzelerden bahsediyoruz.

İyi haber ise ıspanak daha iyi görünmenize ve hissetmenize yarayacak tek besin değil – egzersiz yapmadığınız zaman bile.
    
Doğru egzersiz yemekleri sonuçlarınızı hızlandırır ve sizi sağlıklı yapar. Daha iyi bir vücut için yemek yemeye hazır mısınız? Bu 7 yiyecek ve içecek yaptığınız herhangi bir egzersizi daha etkili yapacak – ter atmanız bitse bile.

Ananas ve Papaya


Kas düzelmesi için


Bu iki tropik meyve bromelain ve papain ile doludur. Bu enzimler sindirim için proteinlerin kırılmasına yardımcı olmakla kalmayıp egzersiz sonrası kas tedavisini hızlandırırlar.  

Somon


Kardiyovasküler egzersiz için

Avustralyalı araştırmacılara göre 8 hafta boyunca balık yağı içen bisikletçilerin kalp atışları daha yavaş ve yoğun bisiklet programındayken daha az oksijen tüketkleri ortaya çıktı. Balık yağındaki yağ asitleri kaslara ve kalp hücrelerine işleyerek bir etkisi oluyor ve bu tüketildikten sonra 3 hafta sürüyor. Bu yüzden hergün balık yağı hapı alın veya haftada birkaç kere yağ asidi zengin olan balık yiyin.

Fıstık Ezmesi ve Reçel veya Kıyma Soslu Makarna


Kas yapmak ve tedavisi için
 
Ağırlık idmanlarından sonra yenebilecek en iyi yemek: 400 kalorisi olan, 20 ila 30 gram proteine sahip (yeni kas yapılanması için) ve 50 ila 65 gram karbonhidrata sahip olan (eski kasları tedavi etmek için) bu sıralamaya giren besinlerdir. Fıstık ezmesi ve reçelli sandviçler veya küçük bir porsiyon kıyma soslu makarna bu tarife uyuyor.

250 ml çikolatalı süt


Susuzluk için
 

En iyi spor içeceği inekten gelebilir. İngiliz araştırmacılara göre süt, egzersizden sonra susuzluğu geçirmek için sudan veya spor içeceklerinden daha iyidir. Neden? Süt elektrolik ve potasyuma sahip olduğundan.

Ayrıca çikolata süte karbonhidrat, protein ve kas yenilenmesi için yağ katıyor.
 

Kahve


Ağrıyı dindirmek için

Georgia Üniversite'sinin araştırmacıları egzersizden sonra kafein takviyesi (2 bardak kahveye eşit) almak kas ağrılarını ağrı ilaçlarından daha çok geçirdiğini ortaya çıkardı. Kafein ağrı alıcı sinirlerini bloklayan bir kimsayaldır.

Yeşil Çay


Kas tedavisi için

Brezilyalı araştırmacılar bir hafta boyunca günde 3 bardak yeşil çay içen katılımcılarda direnç yüzünden sebep olan hücre hasarında azalma olduğunu farkettiler. Günde birkaç bardak yeşil çay içmek yoğun bir egzersizden sonra kaslarınızın tedavisini hızlandırabilir.

Soğuk Su


Dayanıklılık için

Egzersiz sırasında ve öncesinde soğuk su içmek dayanıklılığınızı arttırabilir. İngiltere'de bir araştırmada sıcak nemli bir ortama girmeden yarım saat önce 887 ml soğutulmuş su içen ve bisikletteyken az miktarlarda su içen bisikletçiler sıcak su içen bisikletçilere nazaran %23 daha uzun dayanmışlar.

Soğuk su içmek vücut ısısını düşürmek için en iyi yol olabilir bu yüzden ısınmak ve yavaşlamak daha uzun sürebilir.

 
Duyuru-1

GÖLBAŞI

Tek İlköğretim Okulu

Spor Salonunda VOLEYBOL 

çalışmaları devam etmektedir.

 

İletişim :

GÜVEN HOCA

0 505 541 57 83 

Duyuru-2

Kız ve Erkek

çocukları için

Cimnastik,

Voleybol,

Basketbol,

kurs kayıtları

başlamıştır.

İletişim

0 312 397 24 27
0 312 397 24 00 / 370

Genel Kaptan
0 507 790 39 57

Giriş Formu
ZİYARETCİ SAYACI
Bugün341
Dün1003
Hafta341
Ay20412
Tümü655750

Anketler
Teiaş Spor Kulübü Bünyesinde Hangi Branşta Spor Yapmak İstersiniz ?
 
KİMLER SİTEDE
Toplam Üye:1053
Son Üyemiz:Erdemke...
Son Ziyaretçi:Erdemke...
Kimler Sitede
Ziyaretciler:
  • 2 Misafir
Salon Egzersizleri

Ev Egzersizleri

Temel Egzersizler


Slaytlar